thatlostgirl2528 thatlostgirl2528
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

you buy 3pairs of jeans for 35.95 each and get a fourth for free what is yourcost pair for free what is your cost per pair of jeans?

Respuesta :

coolgirlaxline
coolgirlaxline coolgirlaxline
  • 03-12-2021

Answer:

each pair is 11.98 a pair

Step-by-step explanation:

divide 35.95 by 3

Answer Link

Otras preguntas

which has the least absolute value?A. 5B. 30C. -10D. -50
Stan works on an assembly line. What effective and appropriate approach would he be wise to use when coping with minor frustrations like hang-ups on a conveyor
How to calculate 100MB at 56 Kbps to transfer time?
can you simplify 25/4? if so, how?
Convert 57 mL to its equivalent in L using dimensional analysis
one meter is approximately equal to 39.39 inches. about how many inches are in 5 meter
Simplify the expression. [90 – (12 + 13)](15 ÷ 3)
What served as the basic building blocks of African society?1: feudal contracts2: lineage groups3: slaves4: camel caravans
Which of the following statements is not true?"Whom" can serve as the object of a preposition."Whom" is an object pronoun."Who" and "whom" are personal pronouns
Convert 35kg to its equivalent in g using dimensional analysis