shesobratty7851 shesobratty7851
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

the candy store sells 20 ounces of peanuts for $7 how much would 17 ounces cost?

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: I think 140 ounces

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

jake weighted 150.7 pounds with army boots on,and 144.9 pounds without them. what is the weight of each boot?
which region of the mongol empire had the greatest longevity?
when is it appropriate to use acronyms and emoticons in business communication?
what is the theme of the story survivors of the dust bowl
Clapping from the audience is considered in communication as: A. noise. B. interference. C. feedback. D. reception.
the sum of two numbers is 18 and their difference is 4
what is 8/12 in simplest form
Buy one get one free on earbuds , retail price is $25 each. I sell the earbuds for $17 each. What is my cost for each pair of earbuds? What is my profit for ea
Hydrogen gas explosive within range of 4%-75% v/v. Assuming that each student in your class produces 6 L of H2 and that the lab is not ventilated, is danger of
Vreau si eu sa descriu o persoana in franceza folosind calitatile bune si rele Cat mai repede.Multumesc.