jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

What does ¿Cuál es la fecha de mañana? mean and how would you reply?
How much does 3000 kg = to get tons
Why was Emmeline Pankhurst significant?
What method of generating electricity doesn't make use of a rotating generator?
what causes the earths crust to move ?
what is the ordered pair solution for;x + 2y = 53x - y = 1
contrasting: how some Jews differ in their beliefs about Jesus ?
Solve equation using square root property X2-8X+16=1
What is the complete predicate of the following sentence?sharon and Jason went for a walk then a bike ride
What is the sales rate for 5% of $50