kingjarrus01 kingjarrus01
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Mark bought one package of shallots for
$4. How many packages of shallots can
Shreya buy if she has $8?

Respuesta :

crystalramsdell
crystalramsdell crystalramsdell
  • 04-03-2022

Answer: 2 packages

Step-by-step explanation:

If mark bought 1 for $4 then shreds can buy 2 for $8

Answer Link
barkxie barkxie
  • 04-03-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

so if you multiply 8 x 4 you will get 368 which is close to 2

ANSWER=2

Answer Link

Otras preguntas

PLZ help need this asap PLZ give an explanation. WILL GIVE BRAINLIEST
What factors impact the RATE (how fast or slow) erosion takes place?
Hey! I was wondering if you could give me some help with math?​
2x + 3y = -10 5y = 4x - 2
Why was the Supreme Court case Brown v. Board of Education significant?A.It established special courts and jail facilities for minors.B.It declared school segre
Amino acids are the building blocks of proteins. The simplest amino acid is glycine (H2NCH2COOH). Draw a Lewis structure for glycine. (Hint: The central atoms i
Earthquakes occur because
what is police patrol​
Name the stringed instrument that's known for its haunting sound, wide pitch capability, and large numbers in the orchestra. A. Harp B. Violin C. Viola D. Clari
A tank is being filled up with water. At t=0, we know that the tank holds 150 gallons of water, and after one hour ( t=1) , it holds 180 gallon of water.