williamsigh38 williamsigh38
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

I neeed help please help

I neeed help please help class=

Respuesta :

lokith
lokith lokith
  • 05-03-2022

Answer:

1 box of pencil cost 1 dollar and 1 box of pen cost 5 dollars

Answer Link

Otras preguntas

Help please) Cassandra is a recent college graduate. She got a job as a sports team manager making $82,000 a year and she will have to move across country for
What are some possible sources of error in using the ruler/triple beam balance? Help me please.
the wind was blowing so hard that monica could hardly open the door. she had to pull with all her might to pry it open. she was blown inside, and the wind slamm
what is fortas's opinion about the notion that free speech can cause controversy? a. that free speech has led us to war too may time b. that free speech ought t
lashonda purchased a prepaid phone card for $20 . long distance calls cost 18 cents a minute using this card. lashonda used her card only once to make a long di
y = x – 6 x = –4 what is the solution to the system of equations? (–8, –4) (–4, –8) (–4, 4) (4, –4
why are economic indicators important
square root of 2 is greater than or less than 1.8 repeated
industrial production in china declined during _____. the great leap forward the may fourth intellectual movement the 1911 revolution the chinese war for indepe
Help me out plz I'll do the same