jordangarwood61 jordangarwood61
  • 04-04-2022
  • Mathematics
contestada

The Hire Purchase priceola microwave
a deposit of $600 and equal monthly
installmentsof$4s. Howmany installmen,

Respuesta :

obiemeka2008
obiemeka2008 obiemeka2008
  • 04-04-2022

Answer:

150

Step-by-step explanation:

$600/$4 =150

=150 installments

Answer Link

Otras preguntas

What two forces can act on an object without touching it??
What is formed at the head of the glacier, high on the mountain, as ice plucks pieces of rock out of the mountain? A. lateral moraine B. drumlin C. glacial
PLEASE HELP! WILL UPVOTE! Which ordered pair is the solution to the system of equations? {2x−y=−5 {x+3y=22 (7, 19) (4, 9) (8, 21) (1, 7)
Katie is selling lemonde for $1.50 per cup. She decides to put them on sale for .90.What percent discount did she give on her lemonade?
In what part of this process should safety precautions be planned
Box of 12 golf balls costs $45. what is the unit rate
I was born on February 5,2006 how old would I be nowA.11B.9C.13D.10
The strength of a cable is proportional to the square of its diameter. If a 2-cm cable will support 800kg, how much will a 3-cm cable support?
At a gas station, the price of a regular gas was $3.80 per gallon on monday. the price increased to $3.85 per gallon on tuesday. round the price per gallon for
Use the Law of Detachment to draw a logical conclusion from the two given statements. If not possible, choose not possible. If you drive safely, then you can av