jhern069 jhern069
  • 03-06-2022
  • Mathematics
contestada

Vector bought 15.6 pounds of paintballs. Ali together, the balls cost 35.99. About how much did the paintball cost per pound

Respuesta :

s403167
s403167 s403167
  • 03-06-2022

Answer:

about $2.31 per pound

Step-by-step explanation:

35.99/15.6 = 2.30705128205

2.31

Have a good day! :)

Answer Link

Otras preguntas

Ano ang kahulugan ng gipit
What is the shape of our Milky Way galaxy? Question 4 options: a) Irregular b) elliptical c) triangular d) spiral
Bob is 46 and made $45,000 in wages in 2017. he divorced in 2014 and has not remarried. he pays all the cost of keeping up his home. bob's daughter, joan, lived
Light can be described in terms of wavelength, or as consisting of small packets of energy called
Explain how vaccines and externally produced antibodies fight disease
How/why do shallow estuary waters create unique habitats for organisms living here?
A.A law should be passed that bans the use of a cell phone while driving. Too often I have seen people driving recklessly while engaged in conversation on a cel
Did they really start singing christmas during world war 1914
You hit someone with a force of 191 n. how much force is exerted on you? answer in units of n.
Find the slope of the line (4,2) and has an x-intercept of 7