Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

A gallon of apple juice is $7. A pack of eight 4.23 oz. box of apple juice is $2.39. Which is a better deal? I need help understanding how to solve this problem.

Respuesta :

paige0704
paige0704 paige0704
  • 16-02-2017
the better deal would be the gallon
Answer Link

Otras preguntas

a middle school scored three field goals worth three points each and two touchdowns worth six points, where each touchdown also had an additional score of two p
what is 5/10+1/5 to this problem please help me
What is 833,000 written in scientific notation
what is the 29th sequence in the triangular number sequence a.k.a the pascals sequence
A class has 6 boys and 15 girls. What is the ratio of boys to girls
Show two ways to decompose the number 749
There are 21 students  in Mr.Tentlers  class The students divided themselves evenly  into 3 groups.how many  students  are in each  groups?
What is the inequality -26
How do you solve this problem 9a+10(6a-1)
Express as a unit rate: 2400 miles in 48 hours.