HasenKo HasenKo
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Jeremy as 10 apples and costs in total of $6.85. How much would the apples cost if there were 28 apples?

Respuesta :

pennnnnnnooo000apple pennnnnnnooo000apple
  • 03-02-2017
well that is 18 more apples so $24.85. Rounding up would be $25
Answer Link
WolfLinktheHero
WolfLinktheHero WolfLinktheHero
  • 03-02-2017
It would cost $19.18 for 28 apples.
Answer Link

Otras preguntas

Why meiosis comes first?
In mid May, the economy took a turn for the best. Which form of punctuation is missing?
Plz help question below
is 3/5 greater then 3/6
Calculate the Kelvin temperatures of the water and record your answers in the data table.
Solve the following system. y=-2x^2+3x-1 and x+y=-1 The solutions are ___ and ___.
Which of the following scenarios would most likely result in an increase of a country’s literacy rate
Which of the following sentences CORRECTLY uses a coordinating conjunction to create a compound sentence? The gymnast landed her routine perfectly, and won the
arlos father is four times as old as Arlo and the sum of their ages is 50 years how old is each
Pedro bought 9 tickets to a basketball game. he paid a total of $189. enter an equation, using x as your variable, to determine whether each ticket cost $21 or