safialouisa safialouisa
  • 03-09-2022
  • Mathematics
contestada

Raphi buys 1 rubber and 1 pen for £1.25.
Dylan buys 4 rubbers and 3 pens for £4.75.
Work out the cost of one rubber and one pen.
rubber: £
pen: £
Submit Answer

Respuesta :

Mibo
Mibo Mibo
  • 03-09-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

Cost of one rubber = $1

Cost of one pen = 0.25

Answer Link

Otras preguntas

how do i solve the square root problems?
what determines easter sunday
according to the biological species concept, individuals belong to the same species if they can interbreed in nature and produce viable, fertile offspring. prez
how to prevent razor burn
compared to most animals, the growth of most plants is best described as
why are guys so rude.?
consequences of drinking and driving
if a researcher determines that his/her study poses no more than minimal risk as defined in 45 cfr 46, there is no need for the protocol to have irb review and
what night is Tyrant say to citizens who were asking for democracy
Rewrite the formula for the circumference of a circle C=2 /pi r in terms of its diameter d.Show your work please