KazimT722111 KazimT722111
  • 01-11-2022
  • Mathematics
contestada

oranges cost $3.42 for 9 pounds at this rate how much would 12 pounds cost ?

Respuesta :

KenziU698678 KenziU698678
  • 01-11-2022

9 pounds of oranges cost $3.42 . At this rate the amount 12 pounds will cost will be greater than 9 pounds.

Answer Link

Otras preguntas

1)The cell theory includes all of these concepts exceptA)all cells come from the division of preexisting cells.B)each cell maintains homeostasis at the cellular
Please help it’s timed!! It’s number 4
Estoy aburrido, alguien quiere hablar en español o en inglés, no importa.
This is the question
During the normal cardiac cycle, the bicuspid valve opens when: the pressure in the right ventricle is greater than in the right atrium b. the pressure in the r
1. Match the polygons with their appropriate clouds. A polygon can match to more than 1 cloud
I need help asap for the math
(SELECT ALL THAT APPLY) *"PACK OF 10" with 7/8 foot long pieces of track"PACK OF 6" with 1 and 1/2 feet pieces of track"PACK OF 8" with 4/5 foot pieces of track
Materials that are needed for soil roughening.
Which sentence correctly describes this image? OA. il se brosse les dents chaque matin. B. Il se peigne chaque matin. C. il se baigne chaque matin. D. Il s'habi