skylarbuggie skylarbuggie
  • 02-01-2023
  • Mathematics
contestada

Dakota spent $6.40, $12.25, and
$8.60 for lunch over a three-day
period. How much did she spend on
lunch for these three days?

Respuesta :

26atharmuhammadmoawa 26atharmuhammadmoawa
  • 02-01-2023

Answer:

27.25

Step-by-step explanation:

6.40+12.25+8.60 = 27.25

Answer Link

Otras preguntas

Please write an essay in which you present your opinion about Abraham Lincoln thought: "To the best of my judgment, I have labored for, and not against, the Uni
How to pick a good number while dealing with equivalent fraction s
admission to a circus is $16 for adults and $8 for children. Wright an expression to find the total cost of 3 adults tickets and 8 children's tickets. then find
where is the largest population concentration in the Western Hemisphere
What can people do to help save this environment if it was a severely flooded
Corey bought 2 1/2 liters of paint for $ 60. What was the cost per liter of paint?
Which of these makes up a part of the hydrosphere? A. the Rocky Mountains B. the zebra population C. the Lambert Glacier D. carbon dioxide given off
The graph shows the amounts that you are collecting for selling calendars and boxes of greeting cards to raise money for the school band. A. Compare the steepne
Simplify this eaquation
Luis knows that his pool holds 3,050 gallons and that his water pump will pump the water out at a rate of 9 gallons per minute. How long will it take Luis to ha