Seudónimo Seudónimo
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

can anybody help me with unit rate

can anybody help me with unit rate class=

Respuesta :

irspow
irspow irspow
  • 04-04-2017
rate=total cost / time

r=477/3=$159 per day
Answer Link

Otras preguntas

if you become a popular athlete,what will you do or share to your school?
20% of what equals 17
Which of the following words can be used as a noun? A. Younger B. Love C. If D. Happily
Joey is buying plants for his garden. He wants to have at least twice as many flowering plants as nonflowering plants and a minimum of 36 plants in his garden.
whats 2/3 written as a fraction with a denominator of 9
Which two numbers are not integers? Select one or more: a. ¾ b. -1.326482546731654... c. √25 d. 0
This page from a medieval manuscript represents not only the power of the Church but also the skill of medieval scribes benefits of the printing press poor l
please help simplify these three math questions!
dna contains coded information for body structure, hibernation, height, eye color, and photosynthesis. true or false.
Discuss the symmetry between the laws of Charles Coulomb and Sir Isaac Newton regarding forces Matt forgot to put the fabric softener in the wash. As his so