Seudónimo
Seudónimo
04-04-2017
Mathematics
contestada
I dont get this please help me
Respuesta :
Аноним
Аноним
04-04-2017
Find the unit rate of their money earned.
Yvette: 1 hour of work, $8.25 (divide 66/8)
Lizbeth: 1 hour of work, $8.60 (divide 68.80/8)
Subtract 8.60 - 8.25
Lizbeth earns $0.35 per hour more than Yvette.
Answer Link
VandAMommy
VandAMommy
04-04-2017
Yvette earned $8.25 and lizbeth earned $8.60 so lizbeth earned 35 cents more
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 21+ )
Otras preguntas
In a shop the total cost of two shirts and a trouser is Rs 3491.96 if the cost of a shirt is Rs 2006.99 less than the cost of trouser then what is the cost of a
Find the value of each variable and find the mesure of the labled angle. Question:is that the same thing or are they different things?
*Today's Assignment* Design a salary slip for the month of March 2023 with information given below. Fixed vs variable ratio- 70:30 Ctc - 18L Basic- 50% Hra- 20
What is the solution to the inequality 4(2m + 3)-7<3? A m>-1 6. m<1 C. m>8 D. m < 8
"Use the graphical method to solve this problem: Minimize Z = 15 X_1 + 20 X_2 Subject to X_1 + 2 X_2 ≥ 10 2X_1 – 3X_2 ≤ 6 X_1 + X_2 ≥ 6 and X_1 ≥ 0, X_2 ≥ 0"
What is 1+1? Is there a formula I need to use to figure this out?
Given the lengths of two sides of a triangle. write an inequality to indicate between which two numbers the length of the third side must fall. a.8 and 13. b.11
evaluate the double integral ∬r(2x−y)da, where r is the region in the first quadrant enclosed by the circle x2 y2=36 and the lines x=0 and y=x, by changing to p
Brandy wants to buy a camera for $315. Suppose she saves $15 a week. How many weeks will it take to afford the camera? Write your answer as a equation with x as
You buy hats for $20, and sell them for $5 each. What does the graph of the profits look like? A: A curve that goes up B: A line that goes down C: A curve that