susanmaher susanmaher
  • 01-05-2017
  • Mathematics
contestada

Hannah buys 2 1/2 lbs of dried fruit for $1.50. How much is she paying for one pound of dried fruit?

Respuesta :

hannahroy66 hannahroy66
  • 01-05-2017
$.60 a lb.
Just divide $1.50 by 2.5lbs. 
Answer Link

Otras preguntas

Jkgdgdkhhgkdksytsktsykkusutskfkxh
I'll give you a brainliest if is right or at least shows some effort (thanks & i hope your having a good day) In your own words, explain how a radiosonde c
scobby-dooby-doo-ladedadeda
Graph the ordered pairs for y=4x+2 using x={-2, 1, 2}
Can someone answer this I would really appreciate it thanks :)
Around 1880, a level of schooling past basic education was developed known as O A. secondary school O B. post-secondary education O C. higher education D. prima
You have been banned from the Mickey mouse club house for inappropriate behavior
MATH 123 at the downtown Indianapolis campus has approximately 580 students enrolled. In Lawrence, MATH 123 has a total of 340 students enrolled. Find the relat
After the Civil War, many Freedmen worked as farmers by leasing land from white plantation owners, then paying for the land and use of tools with most of the cr
Hi Someone plz help me ty have a great day.plz see the picture