jeremiahgoodwin64 jeremiahgoodwin64
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

at the market 7 apples cost 4.55 how much does 9 apples cost

Respuesta :

fussellk
fussellk fussellk
  • 02-05-2017
5.85 for 9 apples.................
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-05-2017
7 apples cost 4.55
9 apples cost  ?

9 x 4.55 / 7 = 5.85
answer

9 apples cost 5.85
Answer Link

Otras preguntas

two friends.......walking through the desert during their journey, they had (a/an/the) argument and one friend slapped the other one in the face ​
What other properties of a kite am I missing?
Lol pla helllllllllp
how can asking for help with your work be an advantage​
An ice cube is placed on the counter, as seen below. Draw an arrow to show the direction of heat transfer to or from the ice/water. Explain your answer.
help please? with a working out would be nice
A college is building a new basketball court that is 88 feet long and 40 feet wide, but the wood for the court comes only in 8-meter planks that are 10 centimet
Find the exact value or type "undefined" tan(-315) [?]
pls help ill give brainliest and 5 starts
Which one should I choose