Seudónimo Seudónimo
  • 04-05-2017
  • Mathematics
contestada

$56 for 25gal unit rate

Respuesta :

OodleDoodle
OodleDoodle OodleDoodle
  • 04-05-2017
0.45 gallons per dollar would be the answer. Hope this helps! :)

Answer Link

Otras preguntas

What does the underlined word mean in the following sentence? Nuestro tío se enamora de la chica bonita. nephew cousin uncle niece
In the 1950s and 1960s, a playful direction called ____________ emerged among New York graphic designers. Letterforms became objects, and objects became letterf
I attached the ELA question below please answer it it will really help me a lot and please answer it correctly
Use the unit circle to evaluate the six trigonometric functions of θ = -π. Sin θ= Cos θ= Tan θ= Csc θ= Sec θ= Cot θ=
Why was JFK unwilling to give up East Berlin to the Soviet’s?
What was CORES complaint About the draft in the United States
As the car goes through the valley in part A the car's speed is 15 m/s, its mass is 20 kg and the radius of valley (r) is 5 meters, determine the magnitude of t
LaQuesha Jackson has made a considerable fortune. She wishes to start a perpetual scholarship for engi- neering students at her school. The scholarship will pro
What do implicit bias or racism have to do with peanut butter and jelly?
Which statement BEST explains the difference in the two authors' arguments? A) Vaccinations provides the topic for both authors. B) Both authors state that pare