xavierlopeschri
xavierlopeschri xavierlopeschri
  • 04-05-2017
  • Mathematics
contestada

The gum you like to buy is on sale. It is regularly priced at $1.59
Write an equation that will help you determine how much you'll save if you buy the pack today.
S= sale price per pack
C= cost savings

Respuesta :

Tikeira Tikeira
  • 11-05-2017

1.59-sale price per pack=cost savings 


Answer Link
taylormade8516
taylormade8516 taylormade8516
  • 06-03-2020

Answer: 1.59-s=c

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Could anyone please help me with Q2 is the subject "work" or "master artists"
if someone has both an x and y chromosome what gender at birth are they ?
why do dogs whine or act weird when you blow on there ear ?
It is a three-digit whole number. It is an odd number. It is a multiple of 7. It is divisible by 5. Its tens digit is even. It is divisible by 9. Each of its di
what are biopolymers
How does paragraph 13 develop the speaker’s ideas about the Bureau today?
1. In her_____ rush to get to work, she forgot to take her keys. 2. Their decision to move to Arizona was________ ; the heat nearly killed them that first summ
determine if the two triangles are congruent. if they are, state how you know.
im new in class so can you help me translate this please?
how long does it take for the booster shot to take effect