mfgamer13
mfgamer13 mfgamer13
  • 05-05-2017
  • Mathematics
contestada

Ten years ago, you could buy a loaf of bread for $1.21.

Twenty years ago, you could buy a loaf of bread for $0.92.

What is the difference in prices?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-05-2017
$0.29


hope I helped

pls mark the branliest
Answer Link

Otras preguntas

The ________ displays more than a 100 elements , each of which has a different atomic number
Sexual reproduction is important to the survival of a species in a changing environment because
The ancient greeks believed that music has an effect on the behavior of the listener, according to the
Need help on 9 and 10
Which aspect of health includes the ability to learn from your mistakes?
Simplify the following.
Physical Fitness can be everything except: Question 11 options: A) Bodily movement produced by the contraction of skeletal muscles B) Exercise done to impro
is watched transitive or intransitive
The inability to distinguish between one's perspective and someone else's perspective is known as
C3H2N, 208.19 g/mol chemical formula?