craner145
craner145 craner145
  • 05-05-2017
  • Mathematics
contestada

bananas cost $0.89 each at the Fruit Stand Isabel has $11.75 how many bananas can she buy

Respuesta :

DariusX
DariusX DariusX
  • 05-05-2017
11.75 / 0.89 = 13.2022472

she can buy 13 bananas
Answer Link

Otras preguntas

Belinda's food choices are lacto-vegetarian. since vegetarians require 1. 8 times more iron to make up for the low bioavailability of their diet. What would her
216 students enrolled in a freshman-level chemistry class. By the end of the semester, 5 times the number of students passed as failed. Find the number of stude
What is Friar Lawrence's view on appearances vs reality? (Romeo & Juliet)
A plant is 30cm tall when planted in a garden it increases by 10 percent each week how long will it take to reach 1 meter
How many atp molecules are consumed in the hexose stage of glycolysis for every one molecule of glucose?
Service providers must plan their resources just as manufacturers do. However, unlike finished goods, services cannot be?
Ana is 555 years younger than her sister, Beatriz. 1. Write an equation that represents how old Ana is (a) when Beatriz is b years old. 2. How old is ana when B
During glycolysis, pyruvate oxidation, and the citric acid cycle, the chemical energy in glucose is transferred to?
Find the area of the kite.​ 9 2 3
How many solutions can be found for the equation 12x 8 = 12x 8? zero one two infinitely many