Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What are the four types of organic compounds?
Solve for y. 2/3+y−1/9=7/9 Enter your answer in the box. y =
Study the image, which describes how rapid changes in weather conditions occur. Based on the arrows, what does the image represent? 1- Air masses are barely m
According to the world flying disk federation on April 8 2000 Jennifer Griffin threw a frisbee for a distance of 130m to capture the women’s record. If the fris
Acetic acid (HC2H3O2) is the active ingredient in vinegar. Calculate the mass percent composition of O in acetic acid. Express the mass percent composition to f
An opera singer in a convertible sings a note at 750 Hz while cruising down the highway at 89 km/h . The speed of sound in the air is 343 m/s. What is the frequ
Slope intercept form for y=2
You have 12 balloons to blow up for a party. You blow up of them, and your friend blows up 5 of them. What fraction of the balloons still need blowing up?
49. Which is NOT characteristic of an lava flows? blocky, elinkery surface fast moving e, steep front d. relatively viscous lava
What network began as "gavel-to-gavel" coverage of speeches, debates, and votes on the floor of the House of Representatives? Question 19 options: C-SPAN MSNBC