foresthillfalconone foresthillfalconone
  • 02-03-2024
  • Mathematics
contestada

went into a local shop and bought four items. I paid a total of $7.11. Oddly enough, I noticed that the product of the four prices was also $7.11. How much did I pay for each of the four items?

Respuesta :

wrightdevin279
wrightdevin279 wrightdevin279
  • 02-03-2024

Answer: $1.77

Step-by-step explanation:

This ones a simple one if you use a calculator,

Grab 7.11 and then divide by 4 (7.11÷4), it makes 1.7775 (If you use a calculator)

1.7775 simplified into money would be $1.77

Answer Link

Otras preguntas

who will file a private title suit for legally registered title to a property?
n the kitchen cupboard, there are three jars containing different items. sugar is to the right of rice and the flour is to the right of the sugar. which one is
What is the name of one of the best-known novels by the brazilian writer paulo coelho?
Discuss the advantages of computerised systems over manual systems​
Athletic ability will always guarantee success in sports.truefalse
write open question about social media​
Systemic error (track bowing) (20p): you may have found that you couldn't perfectly level the air track: if it was level in one place, it was not quite level in
FREE POINT'S FREE POINT'S FREE POINT'S
Find k given that (3k + 1), k, and - 3 are the first three terms of an arithmetic sequence. Show your work and please explain what you did in each step.
brittney griner was released from russian custody earlier this month. which pro sports league does she play in?