jacksonhadiya jacksonhadiya
  • 03-09-2017
  • Mathematics
contestada

A ten-pound bag of rice costs $3.98. You can buy smaller bags in the following amounts .
1-pound bag - 49 cents

Respuesta :

Xbailca Xbailca
  • 03-09-2017
what do you need help with?
Answer Link

Otras preguntas

how will resistance change when the voltage increases in an electric circuit if the current remains constant
In such a spirit on my part and on yours we face our common difficulties. uses analogy. uses metaphor. establishes the speaker's authority. appeals to logic. tr
Which sentence uses its object pronoun correctly? A. Nancy wrote she a very nice thank-you note. B. Odessa saw Alec and he at the stadium. C. Emily brought
a rectangle is a quadrilateral with 4 angles. A rhombus is a quadrilateral with 4 sides of equal lengths. What is the most precise name for a shape that is both
Which of the following are also major levels of classification? Choose all answers that are correct. A.Genus B.Species C.Group
jake wants to enlarge his 12 foot by 14 foit garden. if he multiplies the dimensiond by 2, how will the area of the garden be affected?
is a 1.5 V battery is connected in a simple circuit to a lightbulb with a resistance of 8 Ohms the amount of current flowing through the circuit is...
which measurement is not equal 51 centimeters a o.51meter b 510 millimeter c 51 centimeter d 0.0051 kilometer
Question 1 (Multiple Choice Worth 5 points) "If we shall suppose that American slavery is one of those offenses which, in the providence of God, must needs come
Why doesn't Odysseus clasp Nausicaa's knees?