Noodlejuice
Noodlejuice
03-09-2015
Mathematics
contestada
unit rate $7.95 for 5 pounds
Respuesta :
Stinaworden
Stinaworden
03-09-2015
The answer is $1.59 per pound because if u divide 7.95 by 5 u get the 1.59
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 73+ )
Otras preguntas
which factor affects the heart rate in mammals
Is 500 is 10 times as much as 50 correct
can a democracy have both representative and direct characteristics at the same time?
Which ordered pair is a solution to the equation 2x - 4y = 18? (-1, 4) (0, 4) (9, 2) (11, 1)
Who helps the offender is helped through the case and is charged with protecting the rights of the offender?
In an inelastic collision, momentum is conserved. True or false?
what is the value of the digit 1 in the number 0.413
What is 3 divided by 927
can you define an endpoint of a plane
How to multiply uneven fraction