hrodriguez2345
hrodriguez2345 hrodriguez2345
  • 01-11-2017
  • Mathematics
contestada

write a word problem that can be solve by drawing an array. Then draw the array and solve the problem.

Respuesta :

chriszarazua114 chriszarazua114
  • 09-11-2017
the answer is B hope this helped
Answer Link

Otras preguntas

Isabel would spend $200 per week on groceries for her family if she did not use coupons. Her coupons save her 10 percent of that amount. She puts the amount sav
If 2à pounds of bananas cost $1 .89 what is the cost per pound?
When performing exercises, adding a medicine ball can help the body gain muscle strength by providing
how many milliliters are in a small carton of milk
can someone please help me I don't understand what to do​
In your own words What is the average atomic mass of an element?
this is the most modern house ___ in this district A.to be build B.to be building C.to have build D.to build
What do you think the advantage and disadvantage of 4ps program to our nation?​
what happens if supreme court overturned roe v wade
how many ions of cl- are in 3.46 moles