lulukins
lulukins lulukins
  • 01-11-2017
  • Mathematics
contestada

Difficukt question help

Difficukt question help class=

Respuesta :

JazzyP0tato
JazzyP0tato JazzyP0tato
  • 01-11-2017
Well, if two burgers and one hotdog costs 4.82, and one burger and two hotdogs cost 3.70, you substract those to find the cost of one burger.  Then you add that by two, and that's the cost of two burgers.  Now you just need the cost of two hotdogs.  Subtract the cost of two burgers and 4.82.  Then divide that by two.  That's answer!  
Answer Link

Otras preguntas

What are some ways that survivors were effected by the tsunami, economically, socially, and environmentally? The Indian Ocean Earthquake
What are 4 factors that affect a person’s earning power?
The exact value for the density of aluminum is 2.699g/cm3 . Working in the science lab at school , Joseph finds the density of a piece of aluminum to be 2.75 g/
Express number in standard form 8.023×10^-7
Which was the first representative assembly in the American colonies? A. House of Burgesses B. First Continental Congress C. Jamestown Charter D. United States
People in which place believed in many God's? A. Egypt B.Mesopotamia C. Both D. Neither
Caitlin has 4 3/4 pounds of clay she uses 1 1/10 pounds to make a cup and another 2pounds to make a jar how many pounds are left write an equation
how do i solve 1-6Log(6x-7)=13 ????
what is the value of 62 tens
Which statements describe sustainable development? Fishing does not catch more fish than the number of fish that will be born to replace them. Sustainable devel