dezariaspencer
dezariaspencer dezariaspencer
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

Keychains are $3.69 each if you buy two keychains they are $5.68 each how much do you save by buying two keychains


Respuesta :

chowdhurytasnia
chowdhurytasnia chowdhurytasnia
  • 01-03-2018
Do $3.69 × 2 = $7.38 Then do $7.38 - $5.68 = $1.70 . Your answer is you save $1.70 buying two keychains together.
Answer Link

Otras preguntas

A bakery offers a sale price of $3.40 for 3 muffins. What is the price per dozen? The price per dozen muffins is $
can someone please help with transformations of parent functions
A well brand is a brand of liquor poured when a patron does not specify a particular brand.
Which event turned the tide of the conflict in the Ohio Valley?
441 is 63% of what number????????????????????????????? help
Identify the true and false statements about arabs in the united states.
ASAP With the 20% off coupon, Alexis receive the discount of $15 on her shoes. What was the regular price of her shoes before the 20% off coupon was appli
What did Nellie Bly report on?
A inverse variation has a k value of 8 which order pair is on the graph of the function
When gorbachev came to power in 1985, he was convinced that the communist party had to be banned on the territory of the ussr. a. True b. False?