mlynch78 mlynch78
  • 02-03-2018
  • Mathematics
contestada

what is the unit price of a 29 ounce can that costs $1.13?

Respuesta :

bryanluis2004 bryanluis2004
  • 02-03-2018
the unit price is $0.03
Answer Link
AbbyJazlynn
AbbyJazlynn AbbyJazlynn
  • 02-03-2018
The unit price is $0.03
Answer Link

Otras preguntas

According to the ancient greek culture Aphrodite place the power of desire in the eyes of ______.
What role does the chorus play in the first half of Antigone? A)It ties up all the loose ends in the play. B)It comments on the action and provides background i
why did mine owners form the coal and iron police? A. to support local police officers work B. to force striking miners off company property C. to improve the f
Which number is not in scientific notation? 9 ⋅ 1019 7.8 ⋅ 106 1.45 ⋅ 10−7 0.33 ⋅ 10−15
Branliest offered A. What is the circumference of the colony? B. What is the radius of the colony? Bacteria lives in groups called colonies colonies are usuall
There were 91 books on a shelf. Twenty-eight of the books were nonfiction, 13 of the books were poetry books, and the rest were fiction books. How many books we
Cerebrospinal fluid is formed by filtration of blood in the
When computers are connected and operate through one main computer, it is called a _________ network
Why did mark twain call anson burlingame a citizen of the world?
How does political parties affect the political system