jhonyy16 jhonyy16
  • 03-03-2018
  • Mathematics
contestada

isabella bought one chocolate pie for 88 cents and one cookie for 65 cents. how much did isabella spend ?

Respuesta :

PandoraHearts
PandoraHearts PandoraHearts
  • 03-03-2018
153 cents or $1.53 sorry if I'm wrong
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-03-2018
88+65=153

153 cents

Or

$1.53
Answer Link

Otras preguntas

Is 100 feet per 2 seconds a unit rate
Breaking carbohydrates into their subunits will yield_____ as products. Breaking down proteins will yield_____ as products.
Put the stages of circulation in order by matching each stage with it number order. Begin with "first" and end with "last."
Why must odysseus go to the land of the dead and what does his willingness to do this show about his character?
_______ is the term for when heterozygous offspring have superior fitness than their homozygous parents.
Like early mesopotamian and egyptian civilization, harappan civilization depended on what annually?
Find the GCF of the given polynomial. 16a⁴b⁴ + 32a³b⁵ - 48a²b⁶
Was the Louisiana Purchase Jeffersonian or Hamiltonian?
A rightward-moving truck skids to a stop from a very high speed with its wheels locked. What forces are exerted on the object?
what is the formula and name of the compound formed between na+ and o2-