jstone0406 jstone0406
  • 02-04-2018
  • Mathematics
contestada

Taylor and Jesse are buying a magazine for $3.75 and a snack for $2.49. If they split the total cost between the two of them, how much will they each pay?

Respuesta :

CyCandy
CyCandy CyCandy
  • 02-04-2018
$ 3.75 + $ 2.49=$6.24
$6.24 / 2= $ 3.12
Each will pay $3.12
Answer Link
hisheart28
hisheart28 hisheart28
  • 16-11-2021

Answer:

$3.12?

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the definition of interstate commerce
what is one possible cross section of a sphere ?
Methane absorbs the red and yellow light on ____, while the clouds of these planets reflect the green and blue light. a. Venus and Earth c. Saturn and Jupiter b
6x+1/2xy=3 please help im confused
Which sentence best summarizes the central conflict in Ameratsu? Amaterasu, the sun goddess, had a brother, Susanowo, the storm god, who fought with her. Uzume,
why is the sky blue?
5. How can you use this document to argue that Alexander was not great?
forts were needed to provide protection from the Spanish in Florida, this was so the colonists. could maintain their trade which was active, and it was with the
Bina ayat: hedonisme Modenisme klimaks
for smart people out there, if u are smart , figure out this question. if u can!only part A.