jmspotvin jmspotvin
  • 04-04-2018
  • Mathematics
contestada

five sisters each bought matching scarves and two pairs of socks. the scarves were priced at $12.00. if the total bill for all 5 sisters was $125.00, what was the price of one pair of socks?

Respuesta :

princess102cryp3gf01
princess102cryp3gf01 princess102cryp3gf01
  • 04-04-2018
The answer will be 13
Answer Link

Otras preguntas

Sports trainers treat sprains and soreness with ethyl bromide. it is manufactured by reacting ethylene with hydrogen bromide: h5sil9512 use bond energies to fin
f(x)=2x an$ g(x)=2x+3,what is the value of f(g(-8))
The Security Council of the United Nations: maintains peace settles disputes stops aggression all of the above
A 9-meter piece of wire costs $8.64. What is the unit price?
A ball rolls 12 meters in 4 seconds.What is the average speed of the ball? 1. 3 meters/seconds 2.8 meters/seconds 3.16 meters/seconds 4.48 meters/seconds
Natasha surveyed a group of students and recorded the number of letters in their first name. She displayed the data in the following dot plot. Which is the best
What kind of information do the seismic stations collect?
What is a possible explanation for why we have these extra teeth?
- ART PROJECT ~ NEED HELP - Which one is the best?
a wave has a frequency of 10 Hz. What is the period of the wave?