hannahrich721 hannahrich721
  • 01-05-2018
  • Mathematics
contestada

Coach miller bought 5.15 pounds of ground beef to make burgers The cost of ground beef is $3.40 for each pound.What was the total cost for all of the ground beef?

Respuesta :

eqcheng
eqcheng eqcheng
  • 02-05-2018
The total cost of all the ground beef is $17.51.
Answer Link

Otras preguntas

assume the question has a solution for z .. solve for z z = ____
Explain how you think these symbols are related to critical thinking?
EssayWhy you decided to enrol fot the Higher certificate in your education​
john wrote a letter (past participle)​
QUESTION 9 Mr. Sevenson has right-sided weakness. Where should the nurse position herself to feed him? a. at the patient's left side. O b.at the patient's right
joe measures the side of a square correct to 1 decimal place. he calculates the upper bound for the area of the square as 37.8225cm². work out joe's measuremen
Choose the word which is stressed differently from the rest A.agnostic B.indigent Cpantheon D venomous
What is a major role that fungi play in ecosystems
If anyone can help me I will really appreciate!!
What is a third person narrator? A. The perspective from which the story is being told B. The narrator tells the story using he or she C. The point through whic