imaginemath
imaginemath imaginemath
  • 01-06-2018
  • Mathematics
contestada

Does anyone know this math problem?

Does anyone know this math problem class=

Respuesta :

meowzerpurrpurr
meowzerpurrpurr meowzerpurrpurr
  • 01-06-2018
If you were to buy a two day ticket for $68 every 3 weeks for all four seasons then you would spend $1156 overall. By buying a gold pass for $120 for all four seasons you would save $1036. For sure get the Gold Pass no questions asked.
Answer Link

Otras preguntas

written in simplest form, the expression (x^2)(y^2)-9 over 3-xy is equivalent to 1. -1 2. 1 over 3+xy 3. -(3+xy) 4. 3+xy Please show work
6 metres cost 3.00. what is the cost of 1 metre?
Solve the following equation 3m^2=3-8m. Find both values
A bank charges $3 each time you use an out of network ATM. at the beginning of the month, you have $1500 in your bank account. you withdrawal $60 from your bank
write the rate 1/7 inch ----------------- as a unit rate 1/14 minute
In class 6, 80percent of the children like crisps. 75percent of the children who like crisps also like chocolate. In class 6 what percentage of the children lik
how many thirds in 5
Can someone help solve, 3y+6=30-7y
How did the Turks come to topple the Byzantine empire?
Why can't plants catch a cold?