imaginemath
imaginemath
01-06-2018
Mathematics
contestada
Does anyone know this math problem?
Respuesta :
meowzerpurrpurr
meowzerpurrpurr
01-06-2018
If you were to buy a two day ticket for $68 every 3 weeks for all four seasons then you would spend $1156 overall. By buying a gold pass for $120 for all four seasons you would save $1036. For sure get the Gold Pass no questions asked.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 68+ )
Otras preguntas
you can buy 8 apples at the quick market for $1.45 you can buy 6 of the same apples at stop and save for $1.22 witch place is better to buy?
10 points per question please help!!!!!!!!!!!! I’ll click helpful etc.
Simplify the radical expression: 2√3(5√2 - 4√5)
I am halide with 4 energy levels?
Please Help what were the results of the three wars between the english and french in the first half of the 1700's?
Two angles are supplementary. One angle has a measure that is five less than four times the other. What is the measure of the larger angle? a. 19 b. 71 c. 143 d
ví dụ sau sẽ in ra dữ liệu của x là kiểu gì ? x= Hello World print(type(x)) A.Lggic B.Số nguyên C. số thực D. Chuỗi
How did the Georgia's Cumberland and St. Catherines Islands help the Spanish further their goals in the Americas? A. They became bases for Catholic missionaries
HSDKFSDKFJSDK HELP PLS AND TY <3
for what reason did john stuart mill believe the government should get involved in the economy?