aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Explain how infection prevention policies and guidelines can be applied in own work setting.
HELP ASAP!! Which United States' president, in addition to Eisenhower, believed the federal government should play a smaller role in the economy? A) Ford B) Ca
Please someone help me with this
According to engels, what purpose did government serve? a. to organize production c. to create new jobs b. to revolt against workers d. to pass laws ending oppr
Sequence the skeletal and muscular changes that take place when a person inhales
what is the theoretical probability of picking a diamond from a standard deck of car
How to find the length of a triangle with only one side non right triangle?
Your best friend has been feeling sad for more than two weeks, and you are concerned that he may be experiencing depression. How can you have a positive impact
Differences between body composition- risk for heart disease or chronic disease.
Need Help Fast 33 points please Factor x2 + 10x – 18.