zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

How did Athenians avoid major political upheavals?
What is a OT therapist
Which one of the following sentences contains a coordinating conjunction? a. Since it's Tuesday, you should carry out the trash. b. Howard was brave, and he was
In which one of these sentences does an adverb modify a verb? A. The dress was terribly old. B. Jacob was a very smart boy. C. Mr. Dodge moved in an extremely s
what are the definitions to 'law of soil' and 'law of blood' ? what does it mean ? please help me .
Which of the following excerpts from F. Scott Fitzgerald's "Winter Dreams" exemplifies Dexter's disillusionment with love? a.He loved her, and he would love her
Which statement is true for all minerals? A.They have a crystalline structure. B.They contain useful metals. C.They are made of silicon and oxygen. D.They are t
Which statement accurately describes the relationship between cytokinesis and mitosis? a. Mitosis includes interphase and cytokinesis. b. Cytokinesis precedes m
What is the primary purpose of writing a lab report?
Jonathan’sparents told him that for every 5 hours of homework or reading he completes, hewill be able to play 3 hours of video games. His friend Lucas’s parents