zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

which term better describes political parties in american politics: division or unifying?
this gas makes up close to one fourth of the air surrounding earth
the blueprint for landscaping a yard has a scale of 1/2" to1 foot. if the blueprint is a rectangle 18 inches by 22 inches,what are the dimensions of the yard?
what evidence shows that sumerians where not prehistoric
Tim solved a system of linear equations. He found that an infinite number of points satisfied the system. What do you know for certain is true about the two lin
plz helpp with this french hw!
A cross-country automobile rally is 1,025 kilometers long. At a stopping place the letter had traveled 867 kilometers. How far away was finish line
What constitutional principle did the supreme court establish in the McCulloch case
What features of colonial politics in 18th century America contributed to the development of popular democracy, and what kept political life from being more tru
How to solve mufti step equations 6a+5a=-11