zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

JorisHogenbirk JorisHogenbirk
  • 03-07-2018

[tex]24 \times 0.99 = 23.76[/tex]
Answer Link
bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 03-07-2018
The answer would be  $23.76
Because $0.99 · 24 = $23.76
Answer Link

Otras preguntas

How we can conservation soil.
Greg deposits $500 into an account that pays simple interest at a rate of % 3 per year. How much interest will he be paid in the first 6 years?
What type of slope does a horizontal line have? A) Positive B) Zero C) Undefined D) Negative
HELP ME PLEASE I WILL BE OH SO GRATEFUL
Answer the following question
Please help! How much is 840 miles in 3 & 1/2 hours?
effectuer les calculs suivants en les décomposant.A=6-3+12-4-11B=5-(-6,5)+(-1,3)-5+4,2-11,4C=2,5-(4-7,5)-(3+5,5)
ASAP PLEASE! WILL GIVE BRAINLY, THANKS,5 STARS! 880/11 (SHOW YOUR WORK!!)
16. The value of sin² 5° + sin² 10° + sin² 15° + … + sin² 90° is equal to explain in better way ok ​
In the xy-plane, if (0,0) is a solution to the system of inequalities above, which of the following relationships between a and b must be true? A) a > b B) b