zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

JorisHogenbirk JorisHogenbirk
  • 03-07-2018

[tex]24 \times 0.99 = 23.76[/tex]
Answer Link
bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 03-07-2018
The answer would be  $23.76
Because $0.99 · 24 = $23.76
Answer Link

Otras preguntas

there are 60 twins in the town skip count how many pairs of twins are in the town
write the essay on critical rationalism. Use the following headings: 1. Introduction Discuss the origin and history of critical rationalism. 2. content indicat
Scientists who studies things that past cultures have made and used
6. Describe the effects of air raids and bombings on London. What did people do?
what is 402 rounded to the nearest ten and hundred
What is the analogous position in a state government?
what is 435,647 in word form and expanded form
When given an algebraic expression involving subtraction, why is it best to rewrite the expression using addition before identifying the terms?
During what period did Egypt reach the height of its power
What is the 4s in 4,400