monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 39+ )
Otras preguntas
Grammar and syntax are part of the _____ of writing.
(tco 3) immediately prior to bleeding kansas, what kind of government had been established in the kansas-nebraska territory?
The function h(x)= -2x^2 +8x written in vertex form is h(x)= -2(x-2)2+8
HC) Natalia started an exercise program that includes stretching daily and yoga three times each week. What area of fitness is Natalia targeting, and what is
Ryan is 6 feet 1 inch tall. What is Ryan height in inches??
PLEASE HELP with this english problem!!!! What conclusion can the reader draw about the career of Barbara Jordan? A. She preferred working in Washington to
Can I Get Some Professional Help On This Please :(
Write an expression to match the statement 48 is 6 times greater than 8
pribahasa yang berarti mengharapkan imbalan
what one third divided by one 5th