monae40
monae40 monae40
  • 02-10-2018
  • Mathematics
contestada

Need help ASAP with number 5

Need help ASAP with number 5 class=

Respuesta :

Alaris Alaris
  • 02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.

Answer is 25 cups
Answer Link

Otras preguntas

5. Where in the plant cell does photosynthesis take place?
What would you expect to happen if you moved a marble statue from a hot, wet climate to a cool ,dry climate? The rate of mechanical weathering would speed up. T
By the end of the trial, what was the Catholic Church's position on the heliocentric theory?
Why does the Second Amendment cause controversy? Citizens disagree about having their private property searched. Citizens disagree about whether the government
Test the divisibility of the following :57624 is divisible by 6 ? If It is then explain.  ​
3x?=90 Can somebody please help me
Which of the following statements identifies the key difference between propaganda and persuasion? A) Propaganda often presents ideas in a distorted way. B) Pro
Will Give Brainliest if right! What is the equation of the line? Hint: Use the form y = mx.
Read the short passage about the life of Jackie Robinson. In addition to playing baseball, Jackie Robinson served in the United States Army. Fortunately, he nev
how did the growth of the united states threathen spains hold on texas?​