jonathgar1893 jonathgar1893
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you have $10 and bananas cost 80 cents per pound and apples are $1.40 per pound will you have enough money

Respuesta :

lil1220 lil1220
  • 03-10-2018
yes you will have enough if you're buying
one pound
Answer Link

Otras preguntas

The "philosophy of reform" that shaped this era rose from what two distinct sources?
how do you convert gallons to liters? Explain
Under President Coolidge, the concerns of Mexican Americans and African Americans were a. a high priority. b. addressed in a series of fiery radio speeches. c.
mr.gilliam is 3 years younger than his wife.the sum of their ages is 95.how old is mr.gilliam
Which of these will likely be included in the text of a research paper when embedding a direct quotation? Author's last name Quotation marks Parenthetical docum
Which statement about the power of labor unions is true? a. U.S. courts regularly sided with unions in their disputes with factory owners. b. A union could shut
Which was not part of the system of legal discrimination against blacks passed by southern states after the Civil War? A. Reconstruction B. separate but equal C
there are 16 people at a party. they want to set up a relay teams with exactly 3 people each. can they do it ? explain
The development of banking during the Commercial Revolution in western Europe was significant because it
Most management problems can be prevented by carefully defining the areas of: