jonathgar1893 jonathgar1893
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you have $10 and bananas cost 80 cents per pound and apples are $1.40 per pound will you have enough money

Respuesta :

lil1220 lil1220
  • 03-10-2018
yes you will have enough if you're buying
one pound
Answer Link

Otras preguntas

Pleas help me and answer ASAP
Find all solutions of the equation in the interval [0,2π) sec(theta) +2=0
What are some white Latin​ American countries?
The bible was used by many preachers in the late 1800s for 1. Condemning immigrants 2. Getting money from the wealthy 3. Social reform 4.none of the above
Speaker 1: The will of the people is what is best for society. Speaker 2: People exchange some of their individual freedoms for protection by the government.
what's a medical word for chemical
Elise travels across thailand with her friends and, to her surprise, finds the country quite unlike the united states. "i hate the food," she tells her family a
select the expression that is equivalent to (x^4/x^5)^3 a. x/x^2 b. x^7/x^8 c. x^12/x^15 d. x^12/x^5
What does the author use in this passage to support the idea that the dam has ruined Glen Canyon? For those who may think I exaggerate the contrast between the
A curve passes through the point (0, 2) and has the property that the slope of the curve at every point p is twice the y-coordinate of p. what is the equation o