micha67 micha67
  • 01-01-2019
  • Mathematics
contestada

the total cost C for g grams of igneous rock if each gram costs $3.81

Respuesta :

znk
znk znk
  • 01-01-2019

Answer:

C = 3.81g  

Step-by-step explanation:

If 1 g costs $3.81,

g g cost $3.81×g

The formula for the cost is

C = 3.81g

Answer Link

Otras preguntas

A fifth grade class collected data about the number of chapters that students read in one week. Their teacher asked them to read a chapter every school day. How
Use the imperfect and/or preterit tenses to tell your teacher about the best present you ever received. You can talk about what it was, why you liked it so much
I need help quick please
What’s the answer?????
I will give brainliest to the first person to answer A school fundraiser has a minimum target of $600. Faculty donated $200 and there are 10 student clubs that
4) What % of 60 is 12?
HELP ME PLEASE. THIS IS MY LAST QUESTION THEN I CAN GO TO BED.
__________ subtheory explains that intelligence is influenced by culture. A. Contextual B. Componential C. Experiential D. Emotional Please select the best answ
15) When using the words _____ and _____ in question format, they need accent marks. que, es quiere, esta que, como como, quiere
6) What is the BEST way to summarize the details of the passage? A) Only those who are interested in politics should vote. B) Many first-time voters are uninf