micha67 micha67
  • 01-01-2019
  • Mathematics
contestada

the total cost C for g grams of igneous rock if each gram costs $3.81

Respuesta :

znk
znk znk
  • 01-01-2019

Answer:

C = 3.81g  

Step-by-step explanation:

If 1 g costs $3.81,

g g cost $3.81×g

The formula for the cost is

C = 3.81g

Answer Link

Otras preguntas

need help with this question pls help
Emotional intelligence concerns understanding and managing the moods and emotions of others but not oneself. a. True b. False
Russia's advancements were repelled in what was called ______. the Great Leap Forward the February Revolution the Great Retreat the Triple Entente
Imagery is vivid language that appeals to the reader’s _
When conjugating the verb “compartir” to its ustedes, Ellos y Ellas form, which of the following is correct?
frozen lake resort will rent a snowmobile for a flat fee of $35, plus $12 per hour (prorated to the nearest 15 minutes). if kaitlyn and her sister paid extacly
You guys I legit don’t know how to do this so if someone can please help me it would mean a lot
Emma is training for a 10-kilometer race. She wants to beat her last 10-kilometer time, which was 1 hour 10 minutes. Emma has already run for 55 minutes. Which
The equation below represents the function p. The graph below represents the function q. Complete the following sentences to compare the end behavior of the two
Find the sum of the geometric sequence. (1 point) 1, 1/2, 1/4, 1/8, 1/16