2021hhallissey
2021hhallissey 2021hhallissey
  • 02-01-2019
  • Mathematics
contestada

which one is the better buy $3 and 2 refills $4 and 3 refills

Respuesta :

GodofThunder
GodofThunder GodofThunder
  • 02-01-2019

Answer:


Step-by-step explanation:

3 and 2

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-01-2019

Well, for the first one, you would be paying 0.66 cents for each refill.

For the second one, you would be paying 0.75 cents for each refill.

So, the first option is better because it is cheaper.

Answer Link

Otras preguntas

Where does Mr. Edwards tell Laura and Mary that he meets Santa? A. by the fireplace in his home B. coming down the street in Independence Town C. in t
the ability of whirligig beetles to gradually release a foul-tasting substance most likely results from
The weight of 100 identical samples of a subtance is 0.1 pound. What is the weight of 10,000 samples
Which of the following benefit from Social Security? Select all that apply. people who paid into the system and are now retired folks who have become disabled p
what does light mean in the story After Twenty Years
Jose wants to purchase a bike that normally sells for $150. If the bike is on sale for 30% off, how much will he pay before tax?
The weight of 100 identical samples of a subtance is 0.1 pound. What is the weight of 10,000 samples
Why is it better to use data from three or more seismic stations to find the epicenter of an earthquake?
(10 letters) the second number in an ordered pair it tells the distance to move up or down from the origin13. a word or phrase (16 letters)
how do you solve for r. -2r-5=18