2021hhallissey
2021hhallissey 2021hhallissey
  • 02-01-2019
  • Mathematics
contestada

which one is the better buy $3 and 2 refills $4 and 3 refills

Respuesta :

GodofThunder
GodofThunder GodofThunder
  • 02-01-2019

Answer:


Step-by-step explanation:

3 and 2

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-01-2019

Well, for the first one, you would be paying 0.66 cents for each refill.

For the second one, you would be paying 0.75 cents for each refill.

So, the first option is better because it is cheaper.

Answer Link

Otras preguntas

Is alcohol broke down by the digestive system
explain why some african amerian were loyalists while others were patriots during the american revolution
The protein found in hair and nails is known as: enamel keratin lunula follicle
Carly bought a new house for $125,000. The value of the house appreciates approximately 3.5% each year. What will be the value of the house after 10 years?
Correct the sentence by selecting the proper pronoun usage. Beatrice can expect her aunt and uncle and I to help her move. us her and him and I them and I corre
is it correct. if not pls tell me the answer.
A skier has decided that on each trip down a slope, she will do 3 more jumps than before. On her first trip she did 5 jumps. Derive the sigma notation that show
how to make a parallelogram with equal sides and no right angles
Women who are educated tend to wait to start families and have fewer children than other women. a. True b. False
a diamond has a density of 3.5 g/cm what is the mass of a diamond with a volume of 3.0cm