alemorachis49 alemorachis49
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Haley buys 9 pounds of apples for $3. How many pounds of apples can she buy for $1?

Respuesta :

asdf334asdf334 asdf334asdf334
  • 04-02-2019

Answer:

3 pounds

Step-by-step explanation:

divide by 3 you get 3 pounds

Answer Link

Otras preguntas

at the end of the reformation, how did the king of england compare with the kings of other european nations? a. his power was limited by a constitution while ot
A mole is most similar to?
A soccer stadium has 25 sections of seating. Each section has 44 rows of seats, with 22 on the first row, 23 in the second row, 24 in the third row and so on. H
what health benefits does strength training and aerobic exercise have on people with type 2 diabetes?
why is it best to have a resting heart rate below 70 beats per minute
you have been asked to recommend a alternative source of energy that your town could use to generate electricity. describe the renewable resource that you belie
"To make all Laws which shall be necessary and proper for carrying into Execution the foregoing Powers, and all other Powers vested by this Constitution in the
czar nicholas ii of russia signed the _____ manifesto, partly to make amends for bloody sunday by granting freedom of speech and assembly and by forming the dum
Turn 54.1256 into a fraction
dose anyone know this plz