alemorachis49 alemorachis49
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Haley buys 9 pounds of apples for $3. How many pounds of apples can she buy for $1?

Respuesta :

asdf334asdf334 asdf334asdf334
  • 04-02-2019

Answer:

3 pounds

Step-by-step explanation:

divide by 3 you get 3 pounds

Answer Link

Otras preguntas

I need to know if I did this roght
(Remember to show work and explain)Find the inverse of the functions.[tex]y = {e}^{x - 4} [/tex][tex]y = {5}^{x} - 9[/tex][tex]y = 13 + log \: x[/tex]​
A circular window is surrounded by a circular frame. The radius of the window is m - 2 and the radius of the full circle formed by the frame is m + 2. Write a p
Why are tapas so popular in spain
PLEASE HELP RIGHT AWAY!!!!!!! answering any of these would help Question 2 (Fill-In-The-Blank Worth 3 points) What is the negative ustedes command of salir? An
. Which of the following is not a key economic question? What goods and services should be produced? How should these goods and services be produced? How
Please Help! Will give brainlyest!3. Why might a business want to use a bank? Give an example of why a business owner would use a bank.
lanthanides and actinides A. Group 1 elements B. elements that make up the f block C. elements of the s and p blocks D. Group 17 elements E. entire set of d-blo
How did the ideas of the enlightenment impact the U.S constitutions bill of rights?​
How do I do this??? Like I know the word part but not the writing