dabruhhh1926 dabruhhh1926
  • 01-03-2019
  • Mathematics
contestada

Anthony purchased 4 burgers for $4.60. Based on this rate, how much would one burger cost?

Respuesta :

Celinakhan23
Celinakhan23 Celinakhan23
  • 01-03-2019

Answer:

1.15

Step-by-step explanation:

First you divide 4.60 by 4.

Than you get $1.15.

So for 1 burger you would have to pay $1.15.

Answer Link

Otras preguntas

A horse is shown in the scale drawing the height of the horse in the drawing is 4.5 inches the scale that maps the drawing to the actual horse is 1 inch to 1.5
Tell me the most original and funny reason you would want a new cool-looking wallet.
What is the approximate volume of the tube? Round to the nearest whole cubic centimeter. A cylindrical cardboard tube with a diameter of 8 centimeters and a hei
The oceans’ tides are caused by the gravitational pull of what object or objects? The Sun only the Sun and the planets the Moon and the Sun the Moon and the p
PLEASE HELP WILL GIVE BRANLIEST, EXTRA POINTS! Jailah needs a replacement for lithium for a science experiment. She tries silicon, but it does not work. Using w
The time, T (seconds) it takes for a pot of water to boil is inversely proportional to the cooker setting, H , applied to the pot. When H = 7 , T = 150 . W
PLEASE---one major belief of Christianity
what is the value of x
Please answer CORRECTLY !!!!!! WILL MARK BRAINLIEST !!!!!!!!!
please help with math